خريد اينترنتي

خريد اينترنتي

بهترین روغن ماساژ و یا روغن آرگان برای پوست و مو

چهارشنبه نوزدهم 4 1398

چه روغن هایی برای پوست و مو یا ماساژ مناسب است؟

روغنهای زیادی در بین لوازم آرایشی وجود دارند که با توجه به ماهیت تولیدی خودبرای پوست یا موی انسان و گاهی برای هردو مناسب هستند. معمولا روغن هایی که بر روی پوست بدن انسان استفاده میگردد به صورت ماساژ دادن استعمال میگردد.
یکی از معروفترین این روغن ها روغن آرگان بوده که یک روغن گیاهیبه شمار می آید و حاوی مواد مغذی چون امگا 3 است. این اسید چرب هم بر روی پوست و هم بر روی موها تاثیرات مفید زیادی دارد.
https://tehrantakhfif.ir/pics/uploads/1650019391.jpg


اغلبمصرف کنندگان این روغن ها خانم ها هستند، اما به آقایان هم پیشنهاد میشود حداقل ماهیانه یک بار برای جوان سازی و پاکسازی پوست خود از روغن آرگان یا ماساژ استفاده کنند.
روغن آرگان از دانه های یک درخت به همین اسم در کشور مراکش تولید میشود و طبق برخی اظهارات این درخت فقط در این کشور رشد میکند.

 روغنماساژ همانطور که گفته شد دارای رایحه های مختلفی می باشد، رایحه هایی مانند جینسینگ، شترمرغ و زیتون.  این روغن ها نیز حاوی ویتامین های زیادی هستند که باعث نرمی و لطافت خاصی به پوست خواهند شد همچنین دردهای مفاصل و عضلانی ، دردهای کوفتگی و کشیدگی را بسیار تشکین خواهد داد.

روش استفاده از روغن ماساژرابه طور مختصر برای شما شرح خواهیم داد که میتوانید طبق آن عمل کنید. چند قطره از روغن را روی کف دست خود ریخته و سپس کف دود دست را به هم مالیده و محل هایی از بدن که میخواهید ماساژ دهید را به آرامی با کف دست هاآغشته به روغن کنید. بهتر است چند دقیقه اول ماساژ را آهسته انجام دهید تاروغن جذب پوست شود. بعد از آن با انگشت ها و کف دست ماساژ کل بدن را یا محل مورد نظرتان را با کمی فشار همراه کنید. میتوانید در قسمت سر و مفاصل از حرکات دورانی کف دست و در قسمت دست ها و پا و کمر و همچنین سینه و شکم با حرکت دادن چپ و راست یا بالا و پایین دست ها ماساژ را ادامه دهید.

بههیچ وجه دو روغن متفاوت را همزمان با هم استفاده نکنید، چراکه ممکن است کاربرد هرکدام متفاوت بوده و در صورت استفاده توام خواص آنها از بین برود ویا حتی تاثیرات منفی بر روی پوست داشته باشد.

اغلب روغن های گیاهی مانند روغن ماساژ از ترکیب چند گیاه و یا عصاره حیوانات تولید میشود که برای پوست و عظله ها بسیار مناسب هستند.

از خواص این روغن های مالشی میتوان به موارد زیر اشاره کرد

  1. ایجاد نرمی و لطافت روی پوست بعد از ماساژ بدن

  2. حاوی ویتامین های مختلف که از عصاره های روغن شترمرغ، زیتون و جینسینگ تهیه شده است

  3. رفع خستگی عضلات بدن و رفع کوفتگی آنها در مدت زمان کوتا

  4. تسکین دردهای عضلانی و دردهای مفاصل فسمت های مختلف بدن که در نتیجه ورزش و یا پیاده روی و کار زیاد ایجاد شده اند

  5. عدم نیاز به استفاده از لوسیون های مرطوب کننده برای رفع خشکی پوست

  6. و...

باخرید هرکدام از این روغن ها برای مالش بر روی بدن خود نیازی به کمک فرد دیگری ندارید و خودتان میتوانید اکثر قسمت های بدن خود را ماساژ دهید.

(0) نظر
X