خريد اينترنتي

خريد اينترنتي

معرفی اجمالی روغن های سنتی و گیاهی و خراطین

جمعه سوم 9 1396

روغن خراطین اصل

معرفی اجمالی روغن های سنتی و گیاهی و خراطین

روغن به: این روغن درمان اسهال مزمن، زخم معده و روده مفید است. مالیدنروغن به بر بدن برای درمان جرب و گال، معالجه شوره سر، شپش بدن، صدای وزوزگوش، زخم ها و سوزش دهان مفید است. همچنین مالیدن روزانه یک مرتبه روغن بهبر کف دست و پا از دفع عرق زیاد جلوگیری می کند.

- روغن بادام زمینی: حاوی ویتامین fو فقدان کلسترول خالص برای افرادی که چربی خون شان زیاد است، این روغن روغت آراشیه نامیده می شود یکی از روغن های سبک و مرغوباست و تقریبا 25% پروتئین دارد. این روغن به طور خالص یا مخلوط با روغن زیتون مصرف غذایی و دارویی دارد. مالیدن این روغن قبل از حمام بر پوست سر برای شوره سر و ریزش موهای سر مفید بوده و از بروز بیماری آتروم (جمع شدن چربی در جدار شریان ها) پیشگیری می نماید.

- روغن پسته: روغن پسته قلب را تقویت می کند و خوشبوکننده دهان است. چکاندن چند قطره روغن پسته در بینی برای تقویت حافظه و دفع سموم مؤثر است. این روغن در عطرسازی هم استفاده می شود و کاربردهای فراوان دارد.

- روغن خراطین: خراطین بر خلاف روغن های گیاهی از نوعی کرم تهیه میشود. این روغن حتی در کشور ایران هم تولید و صادر میشود. روغن خراطینتاثیرگذاری زیادی بر روی عضلانی کردن قسمت های مختلف بند، مثل گونه ها، لبها و حتی آلت دارد و روش استفاده از آن بسیار آسان است. روغن خراطین را میتوان از فروشگاه های مختلف تهیه و استفاده کرد و معمولا جوابدهی آن حدودایک ماه است. روعن خراطین اصل

- روغن زرده تخم مرغ: روغن زرده تخم مرغ بر پوست سر جهت رویاندن موها بسیار مؤثر است. همچنین مخلوط روغن زرده و زعفران جهت خونمردگی اعضای بدن و مالیدن آن به تنهایی برای درمان شقاق و کف پا مؤثر است.این روغن نیز از خانواده روغن خراطین بوده و در تب سنتی ایرانی جایگاه ویژه ای دارد.

- روغن دارچین: این روغن برطرف کننده پادردهای رطوبتیو دردهای رطوبتی مفاصل می باشد. و از خود دارچین تهیه میشود.به خانم های حامله و کسانی که دچار زخم و ناراحتی های مشابه معده هستند توصیه می کنیم روغن دارچین بخورند. چکاندن این روغن در گوش باعث از بین بردن سنگینی گوش می شود.

- روغن کنجد: روی پرزهای معده را می پوشاند از این رو جهت مبتلایان به زخم معده ارزش زیادی دارد. روغن کنجد یک روغن گرم بوده و برای جلای موی سر بسیار مفید بوده، چاق کننده بدن، لطیف کننده صدا، زیادکننده استقامت بدن در برابر سموم جانوران گزنده است. همچنین مالیدن این روغن بر روی زخم سوختگی مفید است. اگر آن را با زرده تخم مرغ مخلوط کرده و روی ورم های جلدی و ورم پلک بگذارید آن را فرو می برد ضمن اینکه اثر ملین داشته و چون تند نمی شود در مصارف درمانی مرغوب تر از روغن زیتون است. اما به جای خراطین نمیتوان از آن استفاده کرد.

- روغن سویا: روغن سویا معمولا در تهیه سالاد و سس مایونز بکار می رود. این روغن گیاهی مقدار کمی اسیدهای چرب اشباع شده دارد و عاری از کلسترول است با وجود این تمام چربی های ضروریرا داراست لذا احتمال خطرات قلبی را کاهش می دهد، انعطاف رگ های خونی را زیاد می کند، در جلوگیری از سرطان های پروستات و سینه نقش بسزایی دارد و بهعلت نداشتن کلسترول برای همه افراد عموما افراد چاق، سالخورده و فشارخون بالا مؤثر است.

- روغن تخم کتان: به علت داشتن موسیلاژ بسیار بالا، نرم کننده بسیار خوبی است و در درمان یبوست تأثیر دارد. همچنین در درمان بیماری های مجاری ادرار، زخم معده و دردهای پریود نقش بسیاری دارد و میتواناز آن استفاده کرد.

-روغن کرچک: از خواص روغن کرچک میتوان برای افزایش رشد موی سر، مژه و ابرو نام برد. نوع خوراکی آن در درمان یبوست نقش مؤثری دارد. همچنین در رفع دل درد و دل پیچه بسیار نافع است. مالیدن آن بر سر کودکانی که در حال دندان در آوردن هستند حرارت سر کودک را کاهش داده و دندان در آوردن را راحت می کند

- روغن تخم کدو: روغنی با رنگ سبز تیره با طعم تلخ کدو است. این روغن در مقابل نور به رنگ عقیقی می شود. جهت درمان پروستات مفید است. همچنین برای مغز و اعصاب تأثیر مثبت دارد. مقدار توصیه شده از یک قاشق مرباخوری تا یک قاشق غذاخوری در روز است.

-روغنگردو: روغنی است با رنگ طلایی و طعم مطبوع گردو، حاوی امگا3 (دارای اسیدهای چرب اشباع نشده با چند اتصال مضاعف)، بازکننده عروق و برطرف کننده چربی های مضر است. برای رفع درد مفاصل 4 قاشق غذاخوری به صورت استعمال خارجی به کار برده خواهد شد.

-روغن اسطوخودوس: برای درمان بیماری های ریوی با دو تا سه قطره روغن اسطوخودوس و روغن بادام و زیتون، سینه و پشت بیمار را ماساژ دهید. این روغن را در عطاری ها میتوان یافت.

منبع: روغن خراطین

(0) نظر
X